Majstrovstvá sveta nepočujúcich v bowlingu 2015

Logo-L

20. augusta 2015 sa začala naša reprezentácia na Majstrovstvách sveta 2015 v bowlingu nepočujúcich v Taliansku – Bologna.
Za našu Slovensku republiku budu reprezentovať traja hráči. Na Majstrovstvách sveta budu hrať tito hráči: Bučko Štefan, Pavlovič Jozef a Koška Viliam.
Šampionát začína 20.8. slávonstným otvorením a konči obľúbeným večierkom 30.8.
Majstrovstva sveta sa koná od 20.8. do 30 augusta 2015 na 24-tich dráhach v Reno bowling, Casalecchio di Reno ( Bologna). Zúčastňuje sa ho celkovo 192 hráčov (119 mužov a 73 žien ) z 26 krajín.

Na majstrovstvá sveta nepočujúcich v bowlingu bolo 119 hráčov a 73 hráčok zo celého sveta. Naši reprezentanti sa na tomto podujatí až tak príliš nedarilo. Cestovali autom na vlastné náklady. Naši hráči začali hrať v súťaži jednotlivcov. Najlepšie na tom skončil Pavlovič Jozef na 108. mieste s o súčtom 854 bodov. O jednu priečku na 109. mieste sa umiestnil Koška Viliam so súčtom 843 bodov. Na 112. mieste obsadil Bučko Štefan so súčtom 834 bodov.

V kategórií dvojice bolo 60 dvojíc si najlepšie zahrali Koška Viliam s Estónskym hráčom Poldsammom spolu nahrali 1898 bodov na 51. mieste. Slovenská dvojica SVK1 Bučko Štefan s Pavlovičom Jozefom skončili na 54. mieste so súčtom 1768 bodov.

Ďalšia súťaž v bowlingu bolo trojice keďže naši reprezentanti boli len traja tak nemali problém si túto súťaž zahrať spoločne. V trojiciach si naši reprezentanti zahrali nie až tak dobre ako si oni predstavovali. V trojiciach bolo 40 trojíc. Naši reprezentanti skončili na 37. mieste so súčtom 2568 bodov.

Posledná súťaž bola 5 členné družstvá. Naši reprezentanti hrali len traja tak k naším hráčom nikoho nepridelili preto v každom štáte mali po 5 alebo 6 hráčov. Túto súťaž družstiev bolo 26 štátov. Naši muži skončili na predposlednom mieste na 25. mieste so súčtom 2735 bodov.

V all-event si muži až tak veľmi dobre nepolepšili. Na 105. mieste sa umiestnil Bučko Štefan so súčtom 3668 bodov. Na 110 mieste skončil Koška Viliam sp súčtom 3535 bodov. A na 112. mieste skončil Pavlovič Jozef so súčtom 3318 bodov. A tak naši reprezentanti nepostúpili medzi najlepšími.

Naším reprezentantom ďakujem za reprezentovanie našej vlasti na Majstrovstvá sveta v bowlingu v Taliansku. ( F.P.)