Majstrovstvá SR nepočujúcich jednotlivcov 2015

BWLN SFNS Majstrovstvá SR nepočujúcich jednotlivcov 21.2.2015 Bratislava.

V Bratislave sa hrala kvalifikácia v bowlingu kde bolo prihlásených 29 mužov a 5 žien.
V kvalifikácii u žien sa víťazkou stala Svetíková Mária pred druhou Forraiovou Dankou a treťou Vajčovcovou Darinou a do finalovej štvorky sa prebojovala Blaščáková Jana.
V semifinále sa hralo na jednu hru Svetíková Mária vyhrala nad Blaščákovou Janou v pomere 129:125 a postupila do finále. V druhom zápase Vajčovcová Darina porazila Forraiovú Danku 127:107.
Na 3. mieste skončila Blaščáková Jana pred Forraiovou Dankou za lepším skore v semifinále. Vo finále Svetíková Mária vyzvala Vajčovcovú Darinu o Majstrovský titul v bowlingu.
Vo finále to bol napínavý súboj keď hráčky doťahovali svoje body aždo konca framu. Na konci framu mala pevné nervy Svetíková Mária ktorá hodila 2-3 striky za sebou a tak sa stala majsterkou slovenska žien v jednotlivcoch.
A na druhom mieste skončila Vajčovcová Darina bola síce sklamaná ale že jej strieborná medaila ma tiež veľký úspech.
V kvalifikácií u mužov vyhral Čihák Dušan pred Baďurom Radoslavom a tretím Bočkorašom Martinom.
Okrem týchto troch hráčov postúpili ďalších 13 hráčov v kvalifikácií do finálového turnaja kde sa bude konať v Poprade v priebehu mája.
Všetkým hráčom a hráčkam patrí veľká vďaka za účasť v bowlingu.